Author: E***b
Date:
Review: Such a cute colour i loved it!! Would recommend
Color: Insta Flame
Size: one-size
Price: 49kr
This lightweight blush brings out a natural-looking, dewy, fresh glow to all skin tones! The ultra delicate texture allows the product to glide on your skin and blends seamlessly for an effortless and even application. Your beloved pinks, soft nude browns, and cool tones are all here! Apply to the hollow of your cheeks to contour the face or apply on your cheek bones for a little highlight. 100% CRUELTY FREE Our manufacturers do not affiliate or use ingredients from sources that are not cruelty-free.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Alice |
| Texture | Pressed Powder |
| Type | Powder Blush |
| Finish | Matte |
| Diameter | 6.07 cm |
| Height | 1.95 cm |
| Length | 7.55 cm |
| Net Weight | 8 g |
| Width | 7.5 cm |
| SKU | sbbeauty03200731954 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 5201881 people said the quality is very good!
Author: E***b
Date:
Review: Such a cute colour i loved it!! Would recommend
Color: Insta Flame
Size: one-size
Author: C***o
Date:
Review: It’s literally my favourite blush
Color: Scrolling
Size: one-size
Author: f***a
Date:
Review: Nice ones. Definitely buy it. Please like I’m poor
Color: Alice
Size: one-size
Author: l***h
Date:
Review: i think it’s so gorg and the colour is perfect! so good for such a good price
Color: Let's Escape
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.